Натпревар со традиција (09.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Мајорка и Севиља.

Мајорка досега освои 11 бода преку 1 победа, 8 реми и 6 порази.

Севиља пак има два бода повеќе, поточно 13, а нивниот учинок е 2 победи, 7 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели се постигнати по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.64 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*