Натпревар со драстичен пад на коефициентот (09.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на Бартон и Стивенејџ. Домаќините во последните пет натпревари имаат една победа и четири порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и две реми.

Бартон – Стивенејџ – 2 @ 2.05 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Стивенејџ беше 2.55, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 2.05 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*