Натпревар со традиција (07.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на 1/8 финалето од белгискиот Куп се сретнуваат екипите на Беверен и Ројал Унион.

Беверен во последните пет натпревари запиша три победи и две реми.

Ројал Унион во истиот временски период оствари две победи, две реми и еден пораз.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе, головите се секогаш присутни, поточно на последните пет дуели добитен е типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*