Натпревар со драстичен пад на коефициентот (07.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Премиер лигата на БиХ кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Железничар и Вележ. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, едно реми и три порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и две реми.

Железничар – Вележ – 2 @ 2.44 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Вележ беше 2.80, а во моментов бележи пад од скоро 13% и се плаќа со квота 2.44 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*