Зголемени квоти за натпреварот Манчестер Јунајтед – Челзи

Денес од 21:15 во рамките на вонредното коло од англиската Премиер лига ќе имаме можност да погледнеме дерби натпревар.

На Олд Трафорд ќе се сретнат екипите на Манчестер Јунајтед и Челзи. Домаќините се за нијанса во подобра позиција, но тоа не значи дека се изразити фаворити на овој дуел бидејќи мотивот на двете страни е огромен.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Челзи да постигне погодок во двете полувремиња коефициент 3.25 зголемен на 3.40
  • Бруно Фернандеш да постигне прв погодок коефициент 10 зголемен на 11

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*