Натпревар со драстичен пад на коефициентот (06.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија Ц – Група Б кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Олбиа и Римини. Олбиа во последните пет натпревари оствари една победа, две реми и два порази, додека Римини во истиот временски период запиша три победи и две реми.

Олбиа – Римини – 2 @ 2.75 во 22Bet

Почетната вредност за победа Римини беше 3.57, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.75 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*