Тикет на денот е-Спорт (06.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште два натпревари од CS2 доаѓаат во нашиот тикет од е-Спортот, па така денеска следиме еден четвртфинален натпревар и еден од Lower Bracket на ESEA Season 47: Advanced Division – Europe.

GenOne – Zero Tenacity – 1 @ 2.10 во Bet365

Zero Tenacity го доби еден од најтешките противници во првото коло, а тоа е TSM и загуби со 0-2. За разлика од нив, GenOne немаше среќа во средбата против eHawks, па поразот од 1-2 се покажа како болен и беа елиминирани од Upper Bracket. Ова е последна шанса за тимовите да го продолжат својот пат во борбата за титулата, но останува да видиме кој подобро ќе ја искористи шансата. Според настапите на овој турнир, GenOne би бил наш фаворит, па затоа предлагаме 1 со квота 2.10 во Bet365.

Rush B – Lajtbitexe – 2 @ 1.80 во 22Bet

Rush B славеше во прво коло против The Witchers со 2-1, но денеска ќе игра со тим кој е поквалитетен од нив. Lajtbitexe славеше со 2-1 против Alternate Attax и 13-7 против Mouz NXT па така покажа дека има капацитет да се бори за повисок пласман. Со оглед на тоа дека ова е прва меѓусебна средба и веќе ги немаат измерено силите, а резултатите во останатите дуели одат во корист на Lajtbitexe, наш предлог е 2 со коефициент 1.80 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.78

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*