Натпревар со традиција (06.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на вонредното коло од англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Кристал Палас и Борнмут.

Кристал Палас е на 13-то место со вкупно 16 бода и учинок од 4 победи, 4 реми и 6 пораиз.

Борнмут е на 16-та позиција и досега имаат освоено 13 бода преку 3 победи, 4 реми и 7 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите нивни дуели се постигнати по најмногу два гола, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*