Натпревар со традиција (05.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на египетската Премиер Лига се сретнуваат екипите на Керамика Клеопатра и Енпи.

Керамика Клеопатра е на  10-та позиција со вкупно 10 бода и учинок од 3 победи, 1 реми и 3 порази.

Енпи е на 12-то место со вкупно 10 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без голови, па и овој пат очекуваме да биде така.

Наш предлог

0-1 гол @ 2.35 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*