Натпревар со традиција (04.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Торино и Аталанта.

Торино е на 12-та позиција со вкупно 16 бода и учинок од 4 победи, 4 реми и 5 порази.

Аталанта пак е на 8-то место со вкупно 20 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 2 реми 5 порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели добитен е типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.40 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*