Натпревар со традиција (03.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Вест Хем и Тотенхем.

Вест Хем е на 9-та позиција и досега освоија 20 бода преку 6 победи, 2 реми и 5 порази.

Кристал Палас е на 13-то место со вкупно 15 бода и учинок од 4 победи, 3 реми и 6 порази.

Овие две екипи имаат традиција зад себе долга 12 натпревари, поточно на сите тие натпревари двата тима постигнуваат најмалку по еден гол, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.78 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*