Тикет на денот е-Спорт (02.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе следиме два натпревари од првото коло на Lower Bracket од турнирот CCT Online Finals #5.

Team Space – Alternate Attax – 2 @ 1.83 во Bet365

Alternate Attax вчера беше поразен со 0-2 од Aurora, па затоа мора да го поправи впечатокот против Team Space кој беше елиминирана од Saw. Ова ќе биде незгоден тим за двете екипи бидејќи поразениот тим ќе испадне од турнирот, додека победникот се пласира во второто коло. Ова ќе биде нивна прва меѓусебна пресметка, но сметаме дека екипата предводена од Spiidi, PerX и Panix ќе успее да извојува победа. Наш предлог е 2 со квота 1.83 во Bet365.

Legacy – Red Canids – 2 @ 1.50 во 22Bet

Девет порази на 10 натпревари може да значат само едно, а тоа е дека Legacy нема што да бара на овој турнир. И пред почетокот на натпреварувањето беа една од најслабите екипи, а денеска се очекува да доживеат нов пораз од Red Canids кој е во мала криза бидејќи запиша три порази по ред, но претходно славеше на шест натпревари. Со оглед на резултатите од изминатиот период, ви предлагаме 2 со коефициент 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*