Натпревар со традиција (02.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 13:00 во рамките на унгарската ОТП лига се сретнуваат екипите на Кецскемети и МТК.

Кецскемети се наоѓа на 6-то место со вкупно 20 бода и учинок од 6 победи, 2 реми и 6 порази.

МТК е на 9-та позиција со 18 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 3 реми и 6 порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели само едниот тим постигнува погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.20 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*