Натпревар со драстичен пад на коефициентот (02.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од хрватската ХНЛ лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 15:00 се сретнуваат екипите на Осијек и Ријека. Осијек е на 5-та позиција со вкупно 22 бода и учинок од 6 победи, 4 реми и 6 порази, додека Ријека е на 2-то место и досега имаат освоено 31 бод преку 9 победи, 4 реми и 2 порази.

Осијек – Ријека – 2 @ 2.20 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ријека беше 2.85, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.20 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*