ТИП НА ДЕНОТ (01.12.2023, 20:45) МОНЦА – ЈУВЕНТУС

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Монца и Јувентус.

Монца има посебен мотив против Јувентус

Монца минатата сезона за прв пат заигра во Серија А и беше пријатно изненадување, но оваа сезона е веќе реалност. Монца продолжи со добрите партии и целта сигурно се зголеми, па повеќе не е опстано, туку пласман во горниот дел од табелата. Тренерот Паладино врши одлична работа, а тимот е во добра форма и нема пораз на последните четири меча. Монца има посебен мотив против Јувентус и во својата прва сезона два пати ја победи „старата дама“, што е подвиг сам по себе. Домашниот терен сигурно ќе даде мала предност, но и освоен бод против најтрофејниот италијански клуб е одличен резултат.

Јувентус се бори за Скудетото

Јувентус се соочува со големи проблеми оваа сезона. Најпрво беше суспендиран Погба, а потоа и Фаџоли, па тоа сигурно влиаеше на тимот. Меѓутоа, Јувентус игра според очекувањата, па и покрај негирањата од Алегри сигурно главна цел оваа сезона за „бјанконерите“ ќе биде Скудетото. Победата над Милан му даде на тимот голема самодоверба и се искачи на второто место на табелата. Сепак, впечатокот е дека тимот се уште не е балансиран, се мачи во секој натпревар, но ја постигнува целта и остварува победи. Неиграњето во Европа сигурно ќе биде голема предност за Јувентус оваа сезона, но се уште не се знае точно потенцијалот на овој тим. „Старата дама“ веќе подолг период запишува само минимални победи, па јасно е дека најсилниот дел од тимот е одбраната. После ремито со Интер минатото коло „бјанконерите“ сигурно имаат самодоверба да се борат за титулата.

Очекување

Квалитетот е на страната на гостите кои се благи фаворити и веруваме дека ќе го исвојат трите бода, бидејќи се во добра форма и имаат за наплата долг од минатата сезона.

ТИП:

Монца – Јувентус – 2 @ 1.90 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*