Тикет на денот (петок, 01.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е ново првенствено коло во скоро сите лиги, а наскоро ни следува и зимската пауза. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Дармштад –  Келн – ГГ3+ @ 2.05 во Mozzart

Нема сомнеж дека овие два тима ќе се борат за опстанок во Бундеслигата, па на овој натпревар има посебен „жар“. Бодовите вредат двојно, а со подобар учинок влегуваат домаќините. Тие освоија 9 бода во досегашните 12 кола, додека Келн има само шест и го преземаат последното место на табелата. Мора да признаеме дека не очекувавме ваков слаб старт на екипата од Келн која пред две сезони играше во Европа. Дармштад пак имаше доста ефикасни натпревари се до последните два дуели со Мајнц и Фрајбург. Овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 2.05 во Mozzart.

Вестерло – Андерлехт – Т22+ @ 1.63 во 22Bet

Ова може да биде сезона за повраток на големиот бриселски великан. Андерлехт после 15 изиграни натпревари во Жупиле ја презема втората позиција и заостанува зад лидерот Ројал Унион со само четири бода. Домаќините од друга страна во минатата сезона играа одлично и се пласираа во горниот дел од табелата и малку им недостигаше да одат во плеј оф каде што играат четирите првопласирани тимови. Тие сега се на претпоследното место и ќе се борат за опстанок. Андерлехт е фаворит на овој дуел, а ние очекуваме да постигнат најмалку два погодоци. Коефициентот за Т22+ изнесува 1.63 во 22Bet.

Карагумрук – Истанбулспор – 1 @ 1.75 во Bet365

Дуелот помеѓу овие две екипи е градско дерби. Домаќините се во подобра форма и се наоѓаат на 14-то место, додека гостите имаат само 8 бода и се на дното на табелата. Истанбулспор забележа две победи, но на гости успеа да освои само еден бод. Во последните пет натпревари на гостувањето доживеаа исто толку и порази, па не веруваме дека овде можат да ја прекинат таа серија. Ние веруваме дека домаќините ќе успеат да земат три бода и типуваме 1 со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*