Натпревар со традиција (01.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Лас Палмас и Хетафе.

Лас Палмас е на 11-то место со вкупно 18 бода и учинок од 5 победи, 3 реми и 6 порази.

Хетафе е на 8-та позиција со 19 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 7 реми и 3 порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуел имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели гол постигнува само едната екипа, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.57 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*