Натпревар со традиција (30.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:30 во рамките на Примера дивизијата од Уругвај се сретнуваат екипите на Серо Ларго и Серо КА.

Серо Ларго е на последната позиција со вкупно 10 бода и учинок од 2 победи, 4 реми и 6 порази.

Серо КА е само на една позиција погоре и има ист идентичен учинок како и нивниот противник, но имаат и за нијанса подобра гол разлика.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на тие натпревари најмногу се постигнува по еден погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-1 @ 2.67 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*