Натпревар со традиција (29.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на ½ финалето од плеј офот на норвешката ОБОС лига се сретнуваат екипите на Кристиансунд и Брујн.

Кристиансунд во последните пет натпревари запиша четири победи и еден пораз.

Брујн во истиот временски период пак оствари идентичен учинок како и нивниот денешен противник.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*