Натпревар со традиција (28.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Миделсброу и Престон.

Миделсброу е на 12-то место со вкупно 24 бода и учинок од 7 победи, 3 реми и 7 порази.

Престон е на 6-та позиција со вкупно 28 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 4 реми и 5 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.98 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*