Тикет на денот (недела, 26.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денешниот ден изобилува со одлична понуда, па немавме проблеми околу изборот на натпревари за денешниот тикет. Ова е нашиот предлог.

Лион – Лил – ГГ @ 1.67 во Mozzart

Лион дефинитивно е најголемото разочарување во француската Лига 1. Тие во моментов после 11 изиграни натпревари верувале или не се на дното на табелата, поточно на последното место со само 7 освоени бода. Лил за разлика од нив е на горните позиции и за нив целта е да обезбедат пласман во некој од европските купови. Иако Лион е во слаба форма, ние веруваме дека двата тима ќе постигнат најмалку по еден гол. Наш предлог е ГГ со квота 1.67 во Mozzart.

Бетис – Лас Палмас – 1 @ 1.70 во 22Bet

Бетис на овој натпревар влегува со фантастично расположение и на последните пет натпревари немаат пораз, поточно во тој временски период остварија две победи и три реми, па 7-та позиција им е сосема заслужена. Лас Палмас е веднаш зад Бетис и бележи слични резултати, но за нив најважно е да обезбедат само навремен опстанок. Ние на овој натпревар веруваме дека Бетис ќе успее да ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 1.70 во 22Bet.

Леувен – Клуб Бриж – 2 @ 1.57 во 20Bet

Екипата на Леувен е дел од црвената зона и досега во 14 изиграни дуели собраа 12 бода, а во последните пет натпревари имаат само една победа, па овој натпревар го дочекуваат со лошо расположение. Клуб Бриж пак исто така има само една победа на последните пет натпревари, но благодарение на залихата од почетокот на сезоната. Гостите овде се издвојуваат како фаворити, а ние типуваме 2 со квота 1.57 во 20Bet.

Лингби – Бронби – 2 @ 1.70 во Bet365

Последниот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од данската Супер лига каде што ќе се сретнат две екипи различни по квалитет. Домаќините играат доста лошо во последно време, па се наоѓаат на средината на табелата и во последните пет првенствени натпревари зедоа само еден бод. За разлика од нив, Бронби е на горниот дел на табелата и игра одлично, па овој тим дефинитивно може да се замеша во борбата за титулата во Данска. Наш предлог тип за овој натпревар е 2 со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*