ТИП НА ДЕНОТ (25.11.2023, 20:45) МИЛАН – ФИОРЕНТИНА

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Фиорентина и Милан.

Милан во лоша серија

Милан на одличен начин ја започна сезоната, но во последно време следуваше голем пад на формата. На последните четири меча нема победа и падна на третото место на табелата, па се оддалечи од лидерот Интер. Поради тоа нема право на кикс на овој меч и тренерот Пиоли се наоѓа пред императив победа. Милан се соочува со многу проблеми со повредени фудбалери и за овој меч нема да може да смета и на првата ѕвезда во тимот Рафаел Леао, но за овој меч се враќаат Лофтус Чик и Пулишиќ.

Фиорентина игра добро оваа сезона

Фиорентина оваа сезона игра одлично и е најпријатно изненадување во Серија А. „Виолетовите“ одлично ја отворија сезоната, но на последните четири кола запишаа три порази. Меѓутоа, Фиорентина славеше на гостувањето во Неапол протиив шампионот, па сега самодовербата во тимот е голема. Во дерби натпреварите Фиорентина игра добро, но против Лацио и Јувентус запиша несреќни порази иако беше подобра од противникот. Тренерот Италијано нема проблем со повредени играчи, а мотивот на Сан Сиро е секогаш голем и Фиорентина нема лесно да се предаде, напротив доаѓа по позитивен резултат.

Очекување

Милан е фаворит на овој меч, квалитетот е на негова страна, но Фиорентина игра одлично и сака да се надигрува, а тоа е предуслов за ефикасен меч.

ТИП:

Милан – Фиорентина –ГГ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*