Натпревар со традиција (26.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Бетис и Лас Палмас.

Бетис е на 7-та позиција со вкупно 21 бод и учинок од 5 победи, 6 реми и 2 порази.

Лас Палмас досега има освоено 18 бода преку 5 победи, 3 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека гол на сите тие натпревари постигнува само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*