Натпревар со драстичен пад на коефициентот (26.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Премиер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:30 се сретнуваат екипите на Евертон и Манчестер Јунајтед. Евертон во последните пет натпревари запиша три победи, едно реми и еден пораз, додека Манчестер Јунајтед во истиот временски период оствари две победи и три порази.

Евертон – Манчестер Јунајтед – 1 @ 2.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Евертон беше 3.40, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 2.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*