Зголемени квоти за натпреварот Волфсбург – Лајпциг

Денес од 15:30 во рамките на Бундеслигата ќе се сретнат екипите на Волфсбург и Лајпциг.

Домаќините се во релативно лоша серија и на последните пет натпревари запишаа само една победа и едно реми, а останатите три дуели им се порази. Лајпциг пак во истиот временски период запиша три победи и два порази.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Волфсбург да постигне погодок во двете полувремиња коефициент 4 зголемен на 4.33
  • Чави Симонс прв да постигне погодок коефициент 10 зголемен на 11

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*