Тикет на денот е-Спорт (25.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ги гледаме полуфиналните средби од A1 Gaming League Season 7 во рамки на CS2.

BB Esports – Into The Breach – 1 @ 1.44 во Bet365

BB Esports до финалето стигна со победата против Sangal од 2-0, додека Into The Breach во четвртфиналето го декласира B8 со 2-0. Ова ќе биде втора пресметка на тимовите годинава, при што првиот меч му припадна на BB Esports со 2-1. Очекуваме возбудлив натпревар и останува да видиме кој прв ќе „пукне“ под притисокот. Наш предлог е 1 со квота 1.44 во Bet365.

Metizport – Gucci Academy – 1 @ 1.50 во 22Bet

Gucci Academy е во серија од пет триумфи по ред, но денеска ќе се соочин против незгодниот Metizport. Интересно е тоа што Metizport е еден од двата тима кои имаа по три триумфи во групната фаза, а одличната серија им ја расипа Sprout пред една недела (1-2). Веруваме дека Metizport повторно ќе одигра одличен меч и ќе обезбеди финале, па затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*