Натпревар со традиција (25.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на италијанската Серија А ќе се сретнат екипите на Аталанта и Наполи.

Аталанта е на 5-та позиција со вкупно 20 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 2 реми и 4 порази.

Наполи е на 4-то место со вкупно 21 бод и учинок од 6 победи, 3 реми и 3 порази.

Овие две екипи имаат интересна традиција во последните пет меѓусебни дуели, а тоа е дека екипата на Наполи постигнува по најмалку два погодоци на сите тие дуели, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

Т22+ @ 2.25 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*