Натпревар со традиција (24.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Алавес и Гранада.

Алавес  е на 15-то место со вкупно 12 бода и учинок од 3 победи, 3 реми и 7 порази.

Гранада е на 19-та позиција и досега имаат освоено 7 бода преку 1 победа, 4 реми и 8 порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели двата тима постигнуваат погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*