Натпревар со традиција (23.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на Премиер лигата на Јамајка се сретнуваат екипите на Вере Јунајтед и Кавалиер.

Вере Јунајтед е на 8-та позиција со 5 бода и учинок од 1 победа, 2 реми и 1 пораз.

Кавалиер има ист учинок како и денешниот противник, но имаат подобра гол разлика, па затоа се наоѓаатна 6-та позиција.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека гол постигнува само едниот тим, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.64 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*