Натпревар со драстичен пад на коефициентот (23.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од бразилската Серија А кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 23:00 се сретнуваат екипите на Форталеза и Ботафого. Домаќините во последните пет натпревари запишаа четири порази и едно реми, а ист таков учинок запиша и нивниот противник, екипата на Ботафого.

Форталеза – Ботафого – 1 @ 2.20 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Форталеза беше 3.20, а во моментов бележи пад од скоро 31% и се плаќа со квота 2.20 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*