Натпревар со драстичен пад на коефициентот (22.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шпанската Примера РФЕФ лига – група 2 кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на Санлукено и Кордоба. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа и четири порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и две реми.

Санлукено – Кордоба – 2 @ 2.00 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Санлукено беше 3.25, а во моментов бележи пад од скоро 38% и се плаќа со квота 2.00 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*