Натпревар со традиција (22.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 23:00 во рамките на бразилската Серија А се сретнуваат екипите на Крузеиро и Васко.

Крузеиро е на 16-та позиција со вкупно 40 бода и учинок од 10 победи, 10 реми и 13 порази.

Васко е на 15-то место и досега имаат освоено исто 40 бода преку 11 победи, 7 реми и 15 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревар гол постигнува само едниот тим, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*