Натпревар со традиција (21.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Лејтон и Линколн.

Лејтон е на 13-то место со вкупно 20 бода и учинок од 5 победи, 5 реми и 6 порази.

Линколн е на 10-та позиција со 23 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 5 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари двата тима постигнуваат погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*