Тикет на денот е-Спорт (20.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во сенка на фудбалските натпревари, ние ви нудиме два меча од CS2, кои веруваме дека ќе им се допаднат на љубителите на е-Спортот.

AEX-1 – Sissi State Punks – 1 @ 1.72 во 22Bet

Aex-1 со шест бодови се наоѓа на втората позиција во Lower групата на ESL Meisterschaft: Autumn 2023, па мора да обезбеди едно од првите четири места за да игра во нокаут-фазата. Денешен противник им е Sissi State Punks кој не импресионираше досега и оствари една победа, две ремија и еден пораз. Со оглед на тоа дека ова е нивни прв дуел, а Aex досега нема пораз, наш предлог е 1 со квота 1.72 во 22Bet.

Big Academy – Alternate Attax – 1 @ 2.10 во Bet365

Со оглед на тоа дека Big Academy веќе оствари три победи против денешниот ривал, ние очекуваме да ја запише и четвртата со која ќе го обезбеди второто место во Upper групата. Alternate Attax е веќе пласиран во нокаут-фазата и нема мотив зошто да се бори за победа во овој натпревар. Доколку ги земеме во предвид претходните резултати на екипите на турнирот, но и во меѓусебните дуели, ние предлагаме 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*