Натпревар со традиција (20.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на германската регионална лига – Запад ќе се сретнат екипите на Падерборн II и Липштад.

Падерборн II е на 10-то место со вкупно 19 бода и учинок од 5 победи, 4 реми и 6 порази.

Липштад е на 17-та позиција и досега имаат освоено 11 бода преку 3 победи, 2 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*