Натпревар со драстичен пад на коефициентот (20.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од руската ФНЛ лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 15:00 се сретнуваат екипите на Аланиа Владикавказ и Кимки. Домаќините во последните пет натпревари имаат само една победа, а останатите дуели ги запишаа како три реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период запишаа две реми и три победи.

Аланиа Владикавказ – Кимки – 1 @ 2.05 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Аланиа Владикавказ беше 2.57, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 2.05 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*