Тикет на денот (недела, 19.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Повторно во фокусот ќе бидат квалификациските натпревари за ЕУРО, но покрај нив ќе се игра и во некои послаби лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Камбур – Рода – 1 @ 2.20 во Mozzart

Камбург е во многу добра форма и на последните пет натпревари имаат само едно реми, а останатите четири дуели ги запишаа како триумфи. За разлика од нив, противникот Рода има пак само една победа во истиот временски период, но се подобро пласирани на табелата во холандската втора лига. Поради домашниот терен и моменталната форма, ние сметаме дека Камбур ќе победи на овој натпревар, па затоа типуваме 1 со квота 2.20 во Mozzart.

Маритимо – Торензе – 1 @ 1.85 во 22Bet

Редовно коло се игра и во португалската втора лига, а еден од понудените натпревари е дуелот помеѓу Маритимо и Торензе. Домаќините досега собраа 19 бода и се наоѓаат на 4-та позиција на табелата, а општопознато е дека за нив примарната цел е враќање во португалската елита. Торензе пак е веднаш под нив со 16 освоени бода и со една победа во последните пет натпревари. Маритимо игра солидно на домашен терен, па очекуваме и овде да земат три бода без поголеми проблеми. Ние типуваме 1 со квота 1.85 во 22Bet.

Белгија – Азербејџан – 4+ @ 2.00 во Bet365

Белгија без поголеми проблеми обезбеди пласман на ЕУРО во Германија и со тоа ја исполнија својата примарна цел. Во групата Ф се единствена репрезентација која се уште нема пораз, па тоа доволно зборува за нивната спремност во моментов. Азербејџан не покажа ништо посебно на овие квалификации, а искрено и ретко кој очекуваше дека тие можат да направат некако успех во оваа голема конкуренција. Белгија е огромен фаворит на овој натпревар, но ние решивме да типуваме на голови. Наш предлог е 4+ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*