Натпревар со традиција (18.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на португалската втора лига се сретнуваат екипите на Леира и Леишоес.

Леира е на 10-то место со вкупно 14 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 2 реми и 4 порази.

Леишоес е на 16-то место и досега освоија 11 бода, а нивниот учинок е 3 победи, 2 реми и 5 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.25 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*