Натпревар со драстичен пад на коефициентот (18.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шкотскиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на Данфермлајн и Инвернес. Домаќините се наоѓаат на 5-та позиција со вкупно 14 бода, додека гостите се на 8-то место и имаат вкупно 12 бода.

Данфермлајн – Инвернес – 1 @ 1.90 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Данфермлајн беше 2.30, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 1.90 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*