Тикет на денот (петок, 17.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Продолжуваат квалификациите ширум светот за Мундијалот во 2026 и за ЕУРО 2024. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Полска – Чешка – 1 @ 2.40 во Mozzart

Пољаците имаат мали шанси да одат во Германија на ЕУРО и тоа ќе биде доста тежок удар за фудбалот во оваа земја. Во моментов се наоѓаат на 3-та позиција со вкупно 10 бода и еден натпревар повеќе од Чешка и Албанија. Чесите од друга страна има шанси за директен пласман и веруваме дека нема да ги прокоцкаат бидејќи се на 2-та позиција и имаат 11 бода. Ние овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.91 во Mozzart.

Финска – Северна Ирска – 1Х&0-2 @ 1.90 во 22Bet

Се ближи крајот на разочарувачките квалификации за Финска и Северна Ирска. Потајно двете селекции се надеваа на пласман на ЕУРО, а искрено тоа беше нереално бидејќи Данска беше огромен фаворит, а овие репрезентации заедно со Словенија и Казахстан имаа исти шанси. Финска имаше добри прилики до октомвриските квалификации, но тогаш запишаа два порази. Северна Ирска пак запиша 2 победи и 6 порази во овие квалификации и тоа јасно укажува дека се далеку од пласманот на ЕП. Ние овде типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.90 во 22Bet.

Данска – Словенија – 1&2+ @ 1.95 во Bet365

Данците се во подобра ситуација од Словенците така што во последното коло имаат натпревар со Северна Ирска, селекцијата која е без шанси за пласман на ЕУРО, додека Словенија во случај на пораз во Копенхаген, ќе мора да ја решава судбината во директен дуел со Казахстан. За Данците очекувано е да имаат предност на табелата и во моментов во однос на другите селекции, а имаат ист број бодови со Словенија која всушност им е денешен противник. Наш предлог за овој натпревар е 1&2+ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.07

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*