Натпревар со традиција (17.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на алжирската Лига 1 се сретнуваат екипите на Алжер и Саура.

Алжер е на лидерската позиција со вкупно 12 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 0 реми и 1 пораз.

Саура е на 7-та позиција и имаат освоено 8 бода, а нивниот учинок е 2 победи, 2 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во изминатите осум меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без голови, поточно на сите тие натпревари најмногу се постигнуваат по два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.51 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*