Натпревар со драстичен пад на коефициентот (17.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од чешкиот МОЛ Куп кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 13:00 се сретнуваат екипите на Велвари и Опава. Домаќините во последните пет натпревари запишаа четири победи и едно реми, додека гостите во истиот временски период остварија една победа и четири порази.

Велвари – Опава – 2 @ 1.85  во 22Bet

Почетната вредност за победа на Опава беше 2.15, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*