Натпревар со традиција (16.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на чешкиот МОЛ куп се сретнуваат екипите на Сигма Оломук и Викториа Плзен.

Сигма Оломук во последните пет натпревари запиша една победа, три реми и еден пораз.

Викториа Плзен пак во истиот временски период запиша три победи и два порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол се постигнува на двете страни, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.57 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*