Натпревар со драстичен пад на коефициентот (16.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од квалификациите за СП во Африка кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:00 се сретнуваат селекциите на Габон и Кенија. Габон во изминатите пет натпревари запиша една победа, едно реми и три порази, додека Кенија во истиот временски период остварија две победи, два порази и едно реми.

Габон – Кенија – 1 @ 1.95 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Габон беше 2.55, а во моментов бележи пад од скоро 24% и се плаќа со квота 1.95 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*