Тикет на денот (среда, 15.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е една од најслабите во календарската година, но се навикнавме на вакви денови кога на терен ќе трчаат репрезентациите. Ова е нашиот супер дабл предлог.

Израел – Швајцарија – 2&2+ @ 2.00 во Mozzart

Израелците имаат поголеми грижи за разлика од фудбалот, но нивната селекција делува дека ги пропушти шансите за ЕУРО после поразот во Приштина во неделата. Сега тие играат одложени натпревари од октомврискиот циклус, а ако победеа на тоа гостување, против Швајцарците можеби ќе го играа одлучувачкиот дуел за второто место. Да се потсетиме дека во оваа група лидери се Романците со 16 бода, додека Израелците имаат 11 бода од 7 натпревари. Гостите веруваме дека на овој натпревар ќе ги решат сите дилеми околу пласманот на ЕУРО, па затоа типуваме 2&2+ со квота 2.00 во Mozzart.

Белгија – Србија – 3+ @ 2.05 во Bet365

Белгија ги заврши своите обврски околу пласманот во Германија и веќе можат да ги пакуваат „куферите“ заедно со Австрија, а пак Србија има уште мали недоумици. За да не зависат од резултатот на последниот натпревар каде што Унгарија ќе ја дочека Црна Гора, Орлите ќе мора да освојат макар бод со отпишаната селекција на Бугарија. Последниот меѓусебен натпревар помеѓу Србија и Белгија е изигран пред 10-тина години во рамките на квалификациите за СП за Бразил, а тогаш Белгијците славеа со 2-1. Овде веруваме дека голови ќе има, па затоа типуваме 3+ со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*