Натпревар со традиција (15.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

 Денес од 18:00 во рамките на ОБОС Лигата – Плеј аут се сретнуваат екипите на Лин и Тромсдален.

Лин заврши на второто место во норвешката Дивизија 2 и освои 62 бода преку 20 победи, 2 реми и 4 порази.

Тромсдален пак исто така беше на второто место, но во групата 2 од втората дивизија на норвешкото првенство каде што собраа 50 бода преку 15 победи, 5 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели секогаш играат со голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.51 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*