Натпревар со драстичен пад на коефициентот (15.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од квалификациите за ЕП до 19 години кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 15:00 се сретнуваат младите селекциите на Исланд  и Данска. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, две реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и два порази.

Исланд У19 – Данска У19 – 2 @ 1.45 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Данска У19 беше 1.87, а во моментов бележи пад од скоро 22% и се плаќа со квота 1.45 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*