ТИП НА ДЕНОТ (14.11.2023, 20:45) ЈОРК СИТИ – ЧЕСТЕР

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување и во фокусот ќе бидат натпреварите од ФА Купот, а ние за вас ќе го анализираме дуелот Јорк Сити – Честер.

Јорк е фаворит поради домашниот терен

Јорк Сити се натпреварува во англиската 5-та лига и моментално се наоѓа на 19-то место на табелата, па сигурно дека во овој момент најважно им е да изборат опстанок. Овој викенд ја прекинаа серијата без победи и славеа против Филде. Од друга страна се натпреваруваат и во ФА Купот, кој е важен за сите клубови во Англија. Меѓутоа, во ова натпреварување не се случуваат често сензации, па тешко е да се поверува дека еден клуб од петта лига може да дојде до завршницата. Во првиот дуел со Честер немаше голови, па сега се игра реванш, каде Јорк логично е фаворит поради домашниот терен.

Честер не се откажува лесно

Честер се натпреварува во шестата лига и во моментов се наоѓа на 14-то место на табелата. Меѓутоа, имаат три меча помалку од остатите екипи, па со евентуална победа на тие натпревари можат да скокнат до местата кои водат до плеј-оф. Честер беше во одлична форма со четири последователни победи, се до саботата кога претрпе пораз од Дарлингтон. Добрата форма можат да ја искористат и да го елиминираат Јорк бидејќи во ова натпревраување сите го даваат максимумот.

Очекување

Јорк е фаворит поради домашниот терен, но формата е на страната на гостите, па очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни.

ТИП:

ЈОРК СИТИ – ЧЕСТЕР –ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*