Натпревар со традиција (14.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 23:00 во рамките на бразилската Серија Б се сретнуваат екипите на Гуарани и Крисиума.

Гуарани е 9-та позиција со вкупно 56 бода кои ги имаат освоено преку 15 победи, 11 реми и 9 порази.

Крисиума е на 3-то место со вкупно 60 бода и учинок од 18 победи, 6 реми и 11 порази.

Овие две екипи во изминатите осум меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без голови, поточно на сите тие дуели се постигнати најмногу до два гола, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.55 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*