Натпревар со традиција (13.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на НИФЛ Премиершип лигата на Северна Ирска се сретнуваат екипите на Колераин и Гленторан.

Колераин е на 6-то место со вкупно 23 бода и учинок од 7 победи, 2 реми и 6 порази.

Гленторан е на 5-то место и досега имаат освоено 24 бода преку 7 победи, 3 реми и 5 порази.

Овие две екипи во изминатите три меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*